Šī gada 1.septembrī mūžībā devusies mākslas vingrošanas trenere Valda Stūrmane

Šī gada 1.septembrī mūžībā devusies mākslas vingrošanas trenere Valda Stūrmane.
(1954.25.02.- 2021.01.09.)
Ar mākslas vingrošanu Valda sāka nodarboties pagājušajā gadsimtā 50 gadu beigās treneru Veltas un Aleksandra Krasovsku vadībā un ilgus gadus bija LPSR jaunatnes izlases sastāvā. Drīz vien ieguva PSRS sporta meistara nosaukumu.
Pēc aktīvām sporta gaitām Valda pabeidza LVFKI un sāka strādāt par treneri mākslas vingrošanas saimē. Gadiem ritot uz priekšu un pilnveidojoties darba pieredzei, pēc toreizējās PSRS sporta tiesnešu kvalifikācijas kritērijiem viņai tika piešķirta sporta tiesneša Republikas kategorija. Gan PSRS, gan brīvās Latvijas laikā Valda bija ilgus gadus sporta tiesnese vietējās un starptautiskā līmeņa sacensībās, kā arī galvenais tiesnesis dažāda līmeņa sacensībās.
Valda izaudzināja daudz labas vingrotājas. Viņas audzēknes ir kļuvušas par Latvijas čempionēm, ir bijušas Latvijas izlases sastāvā jau brīvās Latvijas laikā. Valda ir vadījusi arī Latvijas nacionālo izlasi grupu vingrojumos Eiropas čempionātos.
Valda vienmēr jebkuram bija atsaucīga un izpalīdzīga mākslas vingrošanas organizācijas darbos, neskopojās ar padomiem un labprāt dalījās ar savu pieredzi sportā, gan ārpus tā. Viņa bija personība mākslas vingrošanas saimē.
Valda Stūrmane un viņas ieguldījums mākslas vingrošanas sporta attīstībā mums paliks visiem gaišā piemiņā.

Latvijas Vingrošanas Federācija.